Zycie w miescie Gorzow Wielkopolski

Zycie w miescie Gorzow Wielkopolski

Zycie w Gorzowie Wielkopolskim: Zycie w miescie Gorzow Wielkopolski

W historii gospodarki Gorzowa Wielkopolskiego można mówić o bardzo silnym rozwoju ekonomicznym, jaki zaczął się pojawiać przede wszystkim w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia.tkaniny materiały Było to wynikiem reform, jakie zostały wtedy przeprowadzone i wprowadzone w życie.pracowniaroslinna.pl/florystyka/dekoracje-slubne W konsekwencji tego pojawiać zaczął się zagraniczny, ale też polski kapitał a miasto w zasadniczy sposób odżyło i nabrało rozmaitych wymiarów, gdy mowa o aspekcie gospodarczym. Zaczęły pojawiać się międzynarodowe koncerny a także firmy i duże przedsiębiorstwa oraz korporacje.

Do tego podupadać zaczęły spółdzielnie, ale za to pojawiły się wielkopowierzchniowe, nowoczesne sklepy. Zaczęły dynamicznie rozwijać się także targowiska. Pojawił się pierwszy, historyczny już wręcz sklep wielkopowierzchniowy Hit. Następnie Tesco, a także standardowe dziś hipermarkety. Warto także wspomnieć iż dla miejscowego handlu i jego rozwoju kluczowe znaczenie miało powstanie na terenie dzielnicy Górczyn Centrum Handlowego Panorama. Warto także wspomnieć o odnowionym Domu Towarowym Rolnik. Dużym, w zasadzie największym w całym regionie obiektem handlowym w swym charakterze okazał się otwarty w kwietniu 2012 roku Nova Park – kompleks zbudowany przez irlandzkiego inwestora, firmę Caelum Development.

Powstawać zaczęły także Centra Rehabilitacyjno-Sportowe takie jak „Słowianka” oraz sieci hoteli, w tym Hilton. Pojawiła się także koncepcja stworzenia Galerii Zielona Przystań.

Artykuł dzięki: