Gospodarka Gorzowa Wielkopolskiego

Gospodarka Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzow Wielkopolski – informacje ogolne: Gospodarka Gorzowa Wielkopolskiego

Gorzów Wielkopolski stanowi miejsce w Polsce, które otrzymało nagrodę jako Gmina Fair Play – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.M&M Magdalena Szablewska  – spedycja Gdynia Jest to jedno z miast nagrodzonych w kategorii dużych miejscowości przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową z 2009 roku.ALL MEDICAL UG Richard Tomalka Pod względem gospodarczym miejscowość tę należy wyszczególnić przede wszystkim za fakt, iż stanowi centrum przemysłowe mające bardzo prężnie rozwinięty przemysł farmaceutyczny, lekki, maszynowy, chemiczny, elektroniczny, włókienniczy, energetyczny, spożywczy, metalowy, motoryzacyjny. Jest to miejsce, na terenie którego znajdują się zakłady produkcyjne na przykład zakład wytwarzający wiązki instalacji elektrycznych, które wykorzystywane są w dziedzinie motoryzacji dla aut marki bardzo popularnej, jaką jest Volkswagen.

Następnie należy wspomnieć również o tym, że Gorzów Wielkopolski słynie z licznych hurtowni, sklepów, punktów i placówek usługowych oraz serwisów i stacji benzynowych czy warsztatów. Na jego terytorium znajduje się sporo marketów o charakterze wielkopowierzchniowym a także centrów handlowych. Jest tam też podstrefa Kostrzyńsko-Słybickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, kiedy weszły w życie krajowe reformy gospodarcze Leszka Balcerowicza, Gorzów Wielkopolski zaczął przeżywać istną metamorfozę gospodarczą.

To sprawiło, że na jego obszarze pojawiły się spore zmiany w zakresie struktury gospodarczej. W konsekwencji tego pojawiły się firmy zagraniczne, międzynarodowe przedsiębiorstwa itd. Pojawiać zaczynał się zarówno kapitał polski, jak i zagraniczny. Pojawiła się marka Volkswagen – jedna z bardziej kluczowych w kraju. Do tego były także koncerny takie jak japoński wielki koncern Sumitomo Electric Bordnetze.

Artykuł dzięki: